KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12801047

nr 1280 1047

Robert Löfgren

(1893-1978), Sverige

Oljemålning, "Gamla båtar, Torekov". Signerad, daterad 1947. Olja på pannå, 27x34 cm

Robert Löfgren, svensk målare född i Arvika 1893, död 1978.

Utrop:

500 kr

måndag 7 oktober 2019
kl 20:04:42

Robert Löfgren

Läs mer om Robert Löfgren